trende

Bursa Sağlık Raporu

15.12.2020
458
Bursa Sağlık Raporu

bursa sağlık raporu hizmetlerimiz ile istanbul sağlık raporu olarak uygun çözümler sunuyoruz. İşe Giriş işlemlerinizi kolayca tamamlamak İçin Bizimle 0551 254 56 38 numarasından iletişime geçebilirsiniz. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Madde 15 Sağlık Gözetimi Başlığı kapsamında işe girişlerde alınması zorunlu olan İşe Giriş Sağlık Raporu almak için iki önemli nokta bulunmaktadır. İşyerlerinde İSG Hizmetlerinin yürütüm şartları ile ilgili olan bu durum. “İşe Giriş Sağlık Raporunu Nereden Alınır” sorusuna yanıt olmaktadır.

bursa işe giriş sağlık raporu konum almak için tıklayın

Tehlike Sınıfına göre sağlık raporu

İşyerinizin tehlike sınıfına göre sağlık raporu farklı tahlil grupları uygularız. Eğer çalışmaya başlayacağınız yeni işyerinin tehlike sınıfı kanunlarda belirtilen sınırlara uygunsa, kamudan sağlık raporu alırsınız. Ancak çalışacağınız yer Az Tehlikeli, 50 den az çalışanı olması gerekir. Böylece kanunların tanıdığı muafiyete tabi olursunuz. Çünkü İSG Hizmetlerinden (İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Bulundurma zorunluluğu) muaf tutulursunuz. Bunun yerine İş Güvenliği Hizmetlerini İşveren yada Vekilinin alacağı eğitimle sunabilir. İşe Giriş Sağlık Raporu ‘nun ise aile hekimlerinden alınabileceğini belirtmektedir. Buna göre işyeriniz;

  • Az Tehlikeli
  • Tehlikeli
  • Çok Tehlikeli

Sağlık raporu – Bursa Aile Hekiminden Alınabilir mi?

Az Tehlikeli sınıfta, 50 den az çalışan mevcutsa sağlık raporu Aile hekimi verir. Ancak şunu unutmamak gerekli, Aile hekimi yeterli ekipman bulunmaması nedeniyle raporu vermeyi reddedebilir.

Peki, çalışmaya başladığınız yer;

  • Az Tehlikeli ancak çalışan sayısı 50 ‘den fazlaysa
  • Tehlikeli yada Çok Tehlikeli Sınıftaysa?

bu gibi durumlarda işe giriş sağlık raporunu almak için bizim gibi OSGB Firmaları hizmet sunar.

Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışma Raporu Nedir?

Aynı adı taşıyan Ağır ve Tehlikeli işler yönetmeliği yürürlükteyken ismi buydu. Ancak bu işlerde çalışanların sağlık raporu almasını zorunlu kılıyordu. 6331 Sayılı kanunun çıkması ve ilgili yönetmeliğin yürürlükten kaldırılmasından sonra adı değişti. İşe Giriş Sağlık Raporu olarak yeni bir tanıma kavuştu. Böylece tüm sektör değişmiştir.

Periyodik Sağlık Muayenesi

Çalıştığınız işyerleri yine tehlike sınıflarına göre belirlenmiş periyodlarda sağlık raporlarının yenilenmesi kanunen zorunludur. Az Tehlikeli sınıf 5 yıl, Tehlikeli sınıf 3 yıl, Çok Tehlikeli sınıf yıllık yenilenir. Periyodik Sağlık Muayenesi hizmetimiz ile çalışanlarınızın sağlığını kontrol altında tutabilirsiniz

İş Değişikliklerinde Sağlık Raporu

İş değişikliklerinde Temel İSG Eğitimleri için aynı tehlike sınıfında işe başlamaları halinde tekrar eğitimi zorunluluğu bulunmuyor. Ancak işe giriş sağlık raporlarında durum ne yazık ki böyle değil. İş Değişikliklerinde eski işyerinden çıktıktan sonra iş kaybınızın (vücut), mesleki hastalık durumunuzun tespit edilebilmesi için mutlaka İşe Giriş sağlık raporunun alınması gerekmektedir.

bursa sağlık raporu fiyatları

bursa sağlık raporu hizmetimiz, yaptıracağınız tetkikler hariç olmak üzere (rapor yazılması işlemi, tahlilleri daha önce yaptırmışsanız rapor için istenen ücrettir) 300 TL den başlayan fiyatlarla sunulan hizmet. Tetkikler ve çalışılacak işin tehlike sınıfına göre değişiklik göstermektedir.

İşe Giriş Sağlık Raporu İletişime geçmek için aşağıdaki butona basarak bizi arayabilir, yada teklif formunu doldurabilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporu Teklif Formu
Bursa İşe Giriş Sağlık Raporu ihtiyaçlarınıza en uygun fiyatlarda çözüm bulmak için iletişim formunu doldurabilir yada 0551 254 56 38 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Lütfen yaşadığınız şehri yazın
Birden Fazla seçim yapabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA
Halim ASA
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?