trende

ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu

15.02.2022
816
ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu

işe giriş sağlık raporu çeşitlerinden biri olan ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu hizmetimiz hakkındaki bilgilere bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu İçin Aşağıdaki Butonlardan iletişime geçebilirsiniz

Ağır ve Tehlikeli işler hangileridir?

Hangi işlerde çalışanlardan ağır ve tehlikeli işler raporu istenir? diye sorsak sanırım daha doğru olacak, özellikle inşaat, ağır metal sanayi, gemi ve tersane işleri gibi bir çok alandaki meslek tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer almaktadır. Aslında ağır ve tehlikeli işler raporu olarakta bilinen raporun asıl adıda tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporudur. 2013 yılına kadar kullanılan ağır ve tehlikeli iş kavramı, 2013 te yapılan yönetmelik değişikliği ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler olarak değişti.

Bu dönemden önce çalışma yeri değiştirilmiş kişiler bu ismi çokça piyasada kullandıkları için internet aleminde olduğu gibi gerçek hayattada kullanım sıklığı yoğundur. Bu sebeplede çoğu işyeri insan kaynakları personeli, çalışanlarını bu raporu alması için çalışan sağlığı merkezlerine yada osgb firmalarına yönlendirirler.

Aşağıdaki formda sizden istenen ağır ve tehlikeli işler raporu için gerekli tüm tahlillerin listesi bulunan bir form bırakıyorum. İş yerinizden ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu için hangi tahliller istenmişse seçip bize iletişim formu olarak gönderebilir, yukarıdaki butonlar ve telefon numaraları yardımıyla da bize whatsapp yada telefon araması sms gibi yöntemlerle ulaşabilirsiniz.

Lütfen yaşadığınız şehri yazın
Birden Fazla seçim yapabilirsiniz

Yukarıdaki sayılan sektörlerden birinde çalışmıyorsunuz, ancak yaptığınız iş ağır ve tehlikeli iş grubuna giren bir durumdaysa yine bu raporu almak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin daha önce bursa osgb firmaları ‘ndan isg danışmanlığı hizmeti alan bir az tehlikeli sınıftaki bir mimarlık ofisi, çok tehlikeli sınıfta bir maden işletmesine girmek istediğinde temel isg eğitimi ve sağlık raporunun ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu olarak değişmesi gerektiğini ifade etmişti.

ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu
ağır iş raporu ve ağır işlerde çalışabilir raporu tüm tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki çalışanların alması gereken bir rapordur.

Çalışma alanlarındaki iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri, tehlike sınıfına uygun olarak düzenlenmiş sağlık raporu ve temel isg eğitimi talebinde bulunabilirler.

Bu nedenle ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu yalnızca tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işyerleri için istenir diye bir ifade kullansak bu tamamen yanlış olacaktır. Asıl olan tehlikeli ve çok tehlikeli işlerdeki işyerleri içindir. Ancak siz az tehlikeli bir işte çalışıyor olsanız bile tehlike sınıfı yüksek bir sahaya girerek iş yapmak durumunda olmanız halinde sizde ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu almak zorunda kalabilirsiniz.

Üzülmeyin ağır ve tehlikeli işlerde çalışır raporu ihtiyaçlarınız için sizin yanınızdayız.

Ağır işler raporu almadan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıf işyerlerinde çalışma yapmayın!

Tehlike sınıfı yüksek bir işyerinde çalışma yapacaksanız, öncelikle tehlike sınıfına uygun bir sağlık raporu ve laboratuvar hizmetlerinden almanız gerekli tahlilleri yapmadan bu alanlara girmemeniz gerekmektedir. Şirket kuralları gereği bazen yapılan kontrolleri atlatsanız bile günlük denetimlerde yakalanmanız halinde iş akdiniz feshedilebilir. İş kazası olması durumunda mağduriyet yaşayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA
Halim ASA
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?