trende

Fatih Sağlık Raporu

15.12.2020
313
Fatih Sağlık Raporu

istanbul sağlık raporu hizmetlerimiz ile istanbul’un merkezinde Fatih Sağlık Raporu ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Sağlık Raporu Sıkça Sorulan Sorular
İşe Giriş Sağlık Raporu Ne Kadar?

İşe Giriş Sağlık raporu ücreti istenecek olan tahlillere göre değişmektedir. Tahliller ise yapılacak olan işe göre işyeri hekimi tarafından belirlendiği için, öncelikle işyeri hekiminden hangi tahlillerin yapılacağı bilgisi alındıktan sonra işe giriş sağlık raporu ücreti konusu hakkında bilgi talep edilmesi gerekmektedir.

Sağlık Raporu Ücreti Kim Tarafından Belirleniyor?

Sağlık Raporu ücreti özel sektör olması sebebiyle sadece özel sektör dinamikleri fiyat mekanizmasında yer alıyor. Herhangi bir tavan ve taban fiyat uygulaması söz konusu değildir. Bu nedenle çalışanların uygun fiyatlardan yararlanması amacıyla sağlık raporu hizmeti sunan laboratuvarlarımız ile birlikte siz değerli müşterilerimize iş için sağlık raporu ücreti ‘ni uygun fiyatlarla sunmaya çalışıyoruz.

İşe Giriş Sağlık Raporu Ücretini Kim Ödüyor?

Kanuni olarak işe giriş sağlık raporu ücreti işveren tarafından karşılanması gereken bir ücrettir. 6331 Sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu madde 15 ‘e göz atabilirsiniz. İşe giriş sağlık raporlarında ilgili kanun gereği, çalışanlar sağlık raporu ücreti ödemesine gerek yoktur. Ancak bunun adı işe giriş sağlık raporu yerine tekrar periyodik sağlık muayenesi olarak geçmektedir. Bu nedenle işe giriş sağlık raporu ücreti çoğunlukla çalışan tarafından ödenmektedir. Ancak aynı işyerinde tehlike sınıfına göre 1,3,5 yıldır aynı işyerinde çalışıyorsanız. Bu kez sağlık raporu ücretini işyerinin ödemesi gerekir.

Sağlık Raporu ücreti 1,3,5 yıl Nedir?

Tehlike sınıflarına göre her işyerinde çalışanın periyodik olarak sağlık raporu ve muayeneye ait tahlillerin yenilenmesi gerekir.
Az Tehlikeli İşyerlerinde Her 5 Yılda bir çalışanların tekrar muayene ve sağlık raporlarının yenilenmesi gerekir.
Tehlikeli İşyerlerinde Her 3 yılda bir çalışanların tekrar muayene ve sağlık raporlarının yenilenmesi gerekir.
Çok Tehlikeli İşyerlerinde ise Her Yıl çalışanların tekrar muayene ve sağlık raporlarının yenilenmesi gerekir.

Fatih Sağlık Raporu Nereden Alınır?

sağlık raporu ihtiyaçlarınız için bize aşağıdaki iletişim numaralarından ve eposta yardımı ile ulaşabilirsiniz. İşe giriş için en önemli evrakların başında gelen sağlık raporu içinde bazı tahlil grupları barındıran, tahlil sonuçlarına göre düzenlenen bir evraktır.

Çalışma hayatında EK-2 Muayene Formu, Periyodik Sağlık Muayenesi,

İşe Giriş Sağlık Muayenesi İçin Aşağıdaki Butonlardan iletişime geçebilirsiniz

Az Tehlikeli İşler İçin Sağlık Raporu
  • Akciğer Grafisi
  • Odyo, İşitme Testi (Audio Meter)
  • Solunum Fonksiyon Testi (sft)
  • Hemogram
Ürün Galerisi

işe giriş sağlık raporunda gerekli olan tüm tahlil hizmetlerini değerli müşterilerimize sunuyoruz. Bize aşağıdaki iletişim formu ve yukarıdaki numaralardan ulaşın. İşe Giriş Sağlık Raporu fiyatları için yine aşağıda bulunan formlar aracılığıyla tahmini fiyatlar hk bilgi alabilirsiniz.

Fatih Sağlık Raporu

Fatih Sağlık Raporu Hizmetlerimizle çalışanlarınızın işe giriş sağlık raporu ihtiyaçlarınıza doğru çözüm ve uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Tamamen profesyönellik gerektiren sağlık raporu danışmanlığı hizmetlerinde, yanlış yerlerden alınan sağlık raporları bazen geçersiz sayar. Bununla birlikte eksik yapılan tetkikler sebebiyle tekrar işlem yaptırmanızda gerekir.

Bize Sorabilirsiniz
Hizmet Sürekliliğimiz
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
İşe Giriş Sağlık Raporu ihtiyaçlarınız için 0551 254 56 38 numaralı telefondan bize ulaşabilir yukarıdaki iletişim butonlarından whatsapp ile mesaj gönderebilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Formu Ücreti Hesaplama

Lütfen yaşadığınız şehri yazın
Birden Fazla seçim yapabilirsiniz

Sağlık Rapor Çeşitleri Nelerdir?

İşe giriş sağlık raporu bir çok alt dalı içinde barındırır. Bunlardan en önemlileri tehlike sınıflarına göre sağlık raporudur. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu uyarınca işletmeler tehlike sınıflarına göre kendi içinde ayrılmıştır.

Buna göre Türkiye ‘de faaliyet gösteren işletmeler isg yönünden;

  • Az Tehlikeli İşyerleri için sağlık raporu
  • Tehlikeli İşyerleri için sağlık raporu
  • Çok Tehlikeli İşyerleri için sağlık raporu

gibi farklı türevlerde sağlık raporu ihtiyaçları için fatih sağlık raporu laboratuvarımıza gelerek sağlık raporu ihtiyaçlarınız için makul çözümler üretmemize katkı sağlayabilirsiniz.

Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu veriliyor mu?

Akciğer Grafisi, Hemogram Testi, SFT Solunum Fonksiyon Testi, Audio İşitme Testi (Odyo İşitme Testi, Elektrokardiyografi, EKG, TİT, Tam İdrar Tahlili…

Minimum yukarıdaki 6 test grubu (en az) uygulanarak bu tahlil sonuçlarının temiz çıkması durumunda tehlikeli ve çok tehlikeli işler maddesini ekleriz. Ancak yapacağınız işe göre bu tahlil gruplarıda artış sergileyecektir. fatih sağlık raporu

Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu ‘nda başka hangi tahliller mevcut?

Kimyasal malzemelerle çalıştığınızda bu durum değişir. Bu gibi durumlarda AST, ALT, Üre, BUN, Kanda Kreatinin gibi değerlere bakarız. Yada krom, kurşun gibi ekipmanlar çalışma alanında varsa! İdrarda krom tahlili isteriz. Yada işyerinin talebine bağlı olarak idrarda madde bağımlılığı gibi testler, sağlık durumunuz hk. fikir verir. Bu nedenle burada yazdığı gibi sadece birkaç test grubu sorunuzun cevabı olmaz. Tahlil olmadan ise asla sağlık raporu veremeyiz. Yapacağınız iş, çalışacağınız işyerinin işyeri hekimi tarafından talep edilen tüm tahlilleri yaptırmanız gerekir.

Sağlık Raporu Kaç Yıl Geçerlidir?

Sağlık raporu 1,3,5 yıl nedir? soru cevap forumunda konuyu anlattım. Ancak bu konuya ayrı bir başlık açmak gerekir. Sağlık Raporu, İşe giriş için, ehliyet için, yivli silah kullanmak, sporcu, hakemlik vb gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle her rapor grubunun farklı bir süresi bulunmaktadır. İşe Giriş sağlık raporu için Çok tehlikeli bir işyerinde çalışıyorsanız. Her yıl, tehlikeli sınıftaki çalışıyorsanız, 3 yılda bir. Az tehlikeli bir işyerinde çalışıyorsanız, 5 yılda bir yeniden rapor alırsınız.

Ancak çalışan bu konu hakkında yeni bir test yapılmasını isteyebilir. Bunun nedeni maruz kaldığı bir proses olabilir. Bununla birlikte işyeri hekimi de çalışma prosesi ile ilgili değişiklikler olduğunda bu raporun yenilenmesini ister.

Fatih Sağlık Raporu Ücretleri

Sağlık Raporu Ücreti, yapılan tahlil gruplarına göre değişkenlik gösterir. Örneğin, Akciğer grafisi, işitme testi, hemogram, SFT Solunum Fonksiyon testi gibi 4 lü tarama testi olarak geçer. Bu tahlil grubunda sağlık raporu ücreti Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışır Raporu olarak geçen sağlık raporu ücreti ile aynı olamaz. Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışır Raporu aslında eski bir tanımdır. Yeni Tanım Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde çalışır raporu dur. Ancak piyasada en çok Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışır Raporu tanımı sebebiyle halen bu isim daha çok kullanırız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA
Halim ASA
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?