trende
15.12.2020
667
Portör Muayenesi

Portör muayenesi, işe giriş sağlık raporu tahlilleri içinde, başta gıda sektörü olmak üzere, kuaför, yemek üretim, dağıtım sektörleri, hotel, sauna, spa gibi sektör çalışanlarından bulaşıcı hastalıklarla mücadele konusunda bilinçlenmenin temeli olan hijyen eğitimi ve eğitim sonunda düzenlenen hijyen belgesi yanında tıbbi tahlillerin gerektiği durumlarda çalışanın bulaşıcı hastalıklarının bulunup bulunmadığı tespiti için talep edilen bir tetkik türüdür.

İstanbul portör muayenesi

Portör muayenesi ihtiyaçlarınız için aşağıdaki iletişim butonlarından bize ulaşabilirsiniz.

Portör taraması hangi tahlilleri kapsar?

Portör muayenesi, başlıktanda anlaşılabileceği gibi bir tahlil grubudur. Boğaz ve burundan alınan sürüntüler ve gaita incelemesi ile taşıyıcısı olunan bir hastalık bulunup bulunmadığının kontrolü yapılarak. Herhangi bir sorunda uygulanacak tedavilere başlanması amacını gütmektedir.

Portör Muayenesi Tahlil Listesi
  • Gaita Kültürü
  • Gaita Mikroskobisi
  • Boğaz Kültürü
  • Burun kültürü

Portör muayenesi ücreti ne kadar?

Portör muayenesi ücreti istanbul sağlık raporu hizmeti sunan laboratuvarlar arasında 100 – 250 TL arasında fiyat farklılıklarını barındırmaktadır. İstanbul sağlık raporu hizmeti kalitesiyle siz değerli çalışanlarımızın en uygun fiyatlarda bu hizmeti alması için sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz.

Ürün Galerisi

Portör sağlık taraması ve hijyen belgesi

Hijyen Belgesi, portör muayenesi ile neredeyse aynı anda istenen belgeler olduğunu söyleyebiliriz. Hijyen eğitimi , bulaşıcı hastalıklarla mücadele yöntemlerini öğretirken Portör muayenesi ise bulaşıcı hastalığın metoblik olarak mevcut bulunup bulunmadığını tahlili inceleyen hekimlere göstermektedir. Bu nedenle bursa hijyen belgesi nereden alınır? , istanbul hijyen belgesi nereden alınır gibi soru ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak. Hijyen eğitimi, Hijyen sertifikası hizmetimiz, sizin için faydalanabilirsiniz.

Portör Muayenesi Hk. Sıkça Sorulanlar
Portör Muayene sağlık ocaklarında yapılabilir mi?

Aile hekimlerinin bu konuyla ilgili bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Portör muayenesi, işe giriş sağlık raporu kapsamında ele alındığında yalnızca az tehlikeli ve 50 den az çalışanı olan yerler için işe giriş sağlık raporu düzenleyebilen aile hekimleri genelde bu hizmeti çalışılacak yerin risklerini bilmedikleri için yapmamaktadır. Bu nedenle bir zorunluluk değil, çünkü istenen tahlil işe giriş sağlık raporuna kaynak oluşturulması beklenir. Ancak aile hekiminin portör tahlillerini yapmamasınıda söyleyen bir engel bulunmamaktadır. Tahlil yapmak ve sağlık raporu düzenlemek ayrı bir konu olduğu için portör muayenesine bağlı olarak düzenlenecek sağlık raporunun mutlaka işyeri hekimlerince doldurulması gerektiği unutulmamalıdır.

Portör test sonuçları ne zaman çıkar?

Portör muayenesi sonuçları, 3 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Laboratuvarda detaylı olarak incelenen tahlilleriniz, portör muayenesi için gerekli numuneleri bırakmanızdan sonraki 3 iş günü içerisinde sizlere ulaşmaktadır.

Portör muayenesi sonuçlarını elden alma zorunluluğu bulunuyor mu?

Hayır, portör muayenesi sonuçlarınızı sağlık raporu yönetim sistemimiz sayesinde kayıt esnasında verdiğiniz mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Portör muayenesi sonucum mail adresime gelmedi Ne yapmalıyım?

Genelde portör muayenesi sonuçları belirtilen günlerde elinize ulaşır. Ancak halen ulaşmadıysa şu bağlantıya tıklayıp whatsapp üzerinden bize mesaj gönderebilirsiniz. Whatsapp Mesajı Gönder: 0551 254 56 38

Portör muayenesi

Bize Sorabilirsiniz
Aktif Kampanyalar
Portör muayenesi İnternet üzerinden gelen taleplerde
portör muayenesi ihtiyaçlarınıza sitemiz üzerinden bize ileteceğiniz taleplerde anında indirim kazanabilirsiniz.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA
Halim ASA
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?